top of page

Biyografi

2016-2018 yılları arasında Craft Tiyatro Oyunculuk Atölyesi’nde Eric Morris metodu ve Sanford Meisner tekniği eşliğinde temel oyunculuk eğitimini tamamladı. Bu süreçte Çağ Çalışkur ile Meisner Tekniği atölyeleri, Can Kılcıoğlu ile Kamera Önü Oyunculuk atölyesi, Deniz Erdem ile Oyunculuk kampı, Harika Uygur ile Ivana Chubbuck metodu, Tuğrul Tülek ile Oyunculuk Atölyesi gibi ek çalışmalara katılarak eğitimini pekiştirdi. 

 

Craft Tiyatro bünyesinde müzikallerde, Shakespeare by the River projesinde ve Fringe Festivali kapsamında düzenlenen Simplified Shakespeare Museum projelerinde sahne aldı. Halen Craft Tiyatro bünyesinde Çağ Çalışkur yönetmenliğinde Waterproof / The Revlon Girl oyununda sahne almaktadır.

 

Kamera önü oyunculuk deneyimi, müzik klibi, kamu spotları vb projelerde yer almanın ardından, pek çok kısa filmde oynayarak devam etti. 

 

Halen Nimet Atasoy Menajerlik bünyesinde TV projeleri, dijital medya projeleri, uzun metraj film, kısa film ve reklam projelerine yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

MelisUlas2.JPG

Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi DTCF Japon Dili ve Edebiyatı’nı bitirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nda 10 yıl kurumsal kariyer sonrası, hayatının rotasını değiştirme kararı aldı.

 

Uluslararası düzeyde pek çok Yoga temel ve ileri seviye uzmanlık eğitimi, anatomi, nefes, meditasyon, mindfulness, derin bağ doku masaj terapi eğitimlerini başarıyla tamamladı. Pek çok spiritüel/enerjetik şifa çalışmasına katıldı. 2011 yılı itibariyle yoga, meditasyon, nefes egzersizleri, mindfulness pratiği dersleri verdi. Dr. Sears Wellness Institute - Master Health Coach eğitimini başarıyla tamamladı. Kişilerin belirlediği sağlık hedeflerine ulaşması ve kalıcı motivasyon eşliğinde ilerlemesi için wellness ve sağlık koçluğu seansları sunmaktadır.

bottom of page